Cade Garcia - District Athlete of the Year, 1st Team All-District Running Back, 1st Team All-State Running Back, Academic All-State
Jay Marshall - District MVP, 1st Team All-District Linebacker, HM Tight End, 1st Team All-State Linebacker, Academic All-State
Devin Baur - District Co-Defensive MVP, 1st Team Defensive Back, HM Wide Receiver, 1st Team All-State Defensive Back
Tyler Knoop - District Co-Offensive MVP, 1st Team Quarterback, 1st Team All-State Quarterback
Sawyer Alexander - 1st Team All-District Offensive Line, 1st Team All-State Offensive Line
Jake Gressett - 1st Team All-District Offensive Line, 2nd Team All-State Offensive Line
Gavin Samson - 1st Team All-District Wide Receiver, 2nd Team All-State Wide Receiver
Christian Neal - 1st Team All-District Defensive Line, 1st Team All-State Defensive Line
Jackson Chappell - 1st Team All-District Defensive Line, HM All-State Defensive Line
Patton Polk - 1st Team All-District Linebacker, HM All-State Linebacker
Ryan Snyder - 1st Team All-District Defensive Back, HM Wide Receiver, HM Punter
Dalton DeGuire - 2nd Team All-District Offensive Line
Rob Rowell - 2nd Team All-District Offensive Line
Curtis Lyons - 2nd Team All-District Wide Receiver
Tyler Pryor - 2nd Team All-District Kicker
Kohler Goatcher - 2nd Team All-District Defensive Line
Rhett Fleming - 2nd Team All-District Linebacker
Adam Weiss - 2nd Team All-District Defensive BackDB
Elliott Neal - 2nd Team All-District Defensive Back, HM Wide Receiver
Bo Webb - HM Offensive Line
Cole Holliday - HM Offensive Line
Jack Sloan - HM Defensive Line
Jack Feray - HM Linebacker
Matt Wright - HM Defensive Back
Wyatt Sanchez - HM Defensive Back
Wills Winnett - HM Special Teams
Chance Luper - HM Wide Receiver
Daniel Payne - HM Defensive Line
2017 TAPPS 4A Div 1 Medium Squad State Champions
Savannah Carpenter - 1st Team All-State
Paige Markum - 2nd Team All-State
Jillian Parker - 2nd Team All-State
Addison Badley - 1st Team All State, District Offensive Player of Year, 1st Team All District
Anna Rothschadl - Honorable Mention All State, 1st Team All District, Academic All State
Halley Garcia - Honorable Mention All State, 1st Team All District
Dara Brown - 2nd Team All District, Academic All State
Maddie Stuart - 2nd Team All District
Elise Brown - Honorable Mention All District
Sloane Jackson - Honorable Mention All District
Maggie Mackin - Honorable Mention All District
Jenna Lloyd - 3rd Place District
Samantha Joray - 1st Place District
Carter Cheeseman - 1st Place District, State Champion
Gracyn Carter - 8th Place District